Vývoj a výroba zařízení

 

Čím se zabýváme

Vlastními silami nebo ve spolupráci s osvědčenými subdodavateli realizujeme a jsme schopni realizovat vývoj a výrobu speciálních kusových zařízení (jednoúčelové  automaty a poloautomaty a linky).

Z realizovaných výrobků se můžeme pochlubit výrobou speciálních dálkově ovládaných stínících boxů radioaktivních materiálů pro vojenské účely, inovací vstupních turniketů do kontrolovaného pásma JE Dukovany, kamerového systému výměny paliva v JE Temelín, inovace sledovacího systému radioaktivních výpustí komínem na JE Dukovany, linkami pro měření radioaktivního odpadu, podíl na výrobě jednoúčelových pracovišť pro kontrolu výroby světlometů osobních automobilů.
 

Svorníková svářečka

V roce 2003 jsme vyvinuli svorníkovou kondenzátorovou svářečku pro mžikové přivařování svorníků a dalších prvků (čepů, matic, hřebů, kontaktů,..) s utavitelnou normovanou špičkou, o průměrech svorníku 3 až 8mm, v cenové hladině 32.000,-Kč/ks + DPH.
Na rok 2015 chystáme inovovaný model této svářečky. Pokud máte zájem kontaktujte nás na mail mj@zms.cz
 

Polohování Fotovoltaických panelů a kolektorů

Pro oblast solární techniky vyvinula firma speciální polohovací stojany, které umožňují automatické dvouosé natáčení kolektorů za sluncem. Celým zařízením může být osazem buď každý stojan, nebo jen stojan hlavní a ostatní se natáčejí v souladu s hlavním.
Je možné realizovat i takové natáčení stojanů, aby každý z nich odrážel sluneční paprsky do předem zvoleného jednotného konstantního místa, čímž se v tomto místě příslušně zvýší deponovaná energie (a tudíž i teplota) pro výhodnější technologické využití.
 

Napájecí zdroje


PS13 - záložní zdroj z nastavitelnym výstupem 6, 12 nebo 24V/3A (3A jsou společné pro AUX i dobíjení). Zdroj je určený pro zálohování IT technologií, CCTV, zabezpečovací technice a požárních systémech.
Zdroj má odpojovač baterie pro ochranu pproti hlubokému vybití.

PS13Sxx - zdroj s nastavitelnym výstupem 6,12 nebo 24V/3A  určený pro použití v systémech solárních mikroelektráren. Zdroj pulsně dobíjí akumulátor a inteligentně udržuje napětí na solárním panelu tak aby získaný výkon byl co nejvyšší při jakémkoliv výkonu panelu. Doporučený výkon panelu je 20-80W a napětí 18, 20 nebo 40V (za xx v názvu zdroje se doplní při objednávce nominální napětí solárního panelu). Maximální doporučená velikost baterie je 65Ah. Díky použití pulsního dobíjení můžete použít libovolný akumulátor (například určený pro automobily).. 

PS23 DOUBLE
- záložní zdroj z nastavitelnym výstupem 6, 12 nebo 24V/3A AUX a 3A dobíjení. Zdroj je určený pro zálohování IT technologií, CCTV, zabezpečovací technice a požárních systémech. Provádí dynamický test baterie a má výstupy pro hlášení poruchy AUX, poruchy AC (se spožděním cca 15 minut) a  slabá bateie. Zdroj má odpojovač baterie pro ochranu pproti hlubokému vybití.


PS23Sxx DOUBLE - zdroj s nastavitelnym výstupem 6,12 nebo 24V/6A  určený pro použití v systémech solárních minielektráren. Zdroj pulsně dobíjí akumulátor a inteligentně udržuje napětí na solárním panelu tak aby získaný výkon byl co nejvyšší při jakémkoliv výkonu panelu. Doporučený výkon panelu je 80-240W a napětí 18, 20, 36 nebo 40V (za xx v názvu zdroje se doplní při objednávce nominální napětí solárního panelu). Maximální doporučená velikost baterie je 200Ah. Díky použití pulsního dobíjení můžete použít libovolný akumulátor (například určený pro automobily)..